Haberler

ESTAB’tan ödüllü fotoğraf yarışması

Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB); bölgenin doğal güzelliklerini ve kültürünü tanıtmak amacıyla fotoğraf yarışması başlattı. Ödüllü yarışmaya başvurular, 28 Şubat’ta sona erecek.

Keşan, İpsala ve Enez’de çekilmiş ve Saros Körfezi’den birbirinden güzel karelerinin bir araya geleceği ‘Saros’a bir de böyle bakalım’ mottosuyla hazırlanan ödüllü yarışma hakkında açıklama yapan ESTAB’dan organizsyon ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği olarak Keşan, İpsala, Enez sınırları içerisinde doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak adına “Saros’un Doğal ve Kültürel Güzellikleri” Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması hazırladık.


Yarışmanın konusu Birliğimizin çalışma alanlarından olan Keşan, Enez ve İpsala İlçelerinde bulunan doğal güzellikleri, bölgeye ait kültürel öğeleri, tarihi yapıları, sahilleri, yaban hayvanları, bitkileri, yöreye özgü yaşam faaliyetleri anlatan belgesel ve sanatsal nitelikte fotoğraflar olacaktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışma sayısal (dijital) kategoride renkli veya Siyah Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümdür. Yarışmaya her fotoğrafçı, Keşan, İpsala ve Enez İlçesi sınırları içinde çekilmiş, en fazla 4 (dört) adet sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz eserle katılabilir.

 Fotoğraflar, www.estab.gov.tr/yarisma adresinde belirtilen şekilde yüklenerek gönderilecektir. Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği web sitesinden yarışmaya katılım linkleri verilecektir. Yarışma sonuçları Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin http://www.estab.gov.tr adresinden ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Ödüller:

1.’lik ödülü: 3.000 TL
2.’lik ödülü: 2.000 TL
3.’lük ödülü: 1.000 TL

Mansiyon Ödülleri (2 adet)

Yarışma katılım tarihleri : 18/01/2021 ? 28/02/2021,

Seçici Kurul Değerlendirmesi : 08/03/2021,

Sonuç Bildirim Tarihi : 15/03/2021,

Ödül Töreni : 23.03.2021, Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği-Keşan/EDİRNE’de olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu