Eğitim

Kurslarda yüz yüze eğitime başlayacak öğrenciler kısıtlamalardan muaf olacak

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimle geçe bir dönemim ardından, okullar tatile girdi. Hemen ardından, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 8 ve 12’inci sınıflar için de yüz yüze eğitim başladı.
Yapılan yeni düzenleme ile hafta içi ve hafta sonu yapılacak kurslara katılan öğrenciler, özel izinle sokağa çıkma yasaklarından muaf olacak.

Belge alan öğrenciler, sokağa çıkıp okula gidebilecek

Destekleme ve yetiştirme kursları yarıyıl tatilinde hafta içi veya hafta sonu olacak şekilde planlanabileceğinin duyurulmasının ardından, hafta sonu yapılan sokağa çıkma kısıtlaması için Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın izni ile kurslara katılan öğrencilere, okul yönetimince hazırlanacak belge ile öğrenciler sokağa çıkıp okuluna gidebilecek.

Açılan kurslarda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı