Haberler

Marmara Denizi ve Kuzey Ege’de şiddetli lodos

Marmara Denizi’nde sabah saatlerinden bu yana etkisini gösteren lodos, deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor. Gerek iç deniz olan Marmara Denizi’nde gerekse de Çanakkale Boğazı’nda şiddetini artırarak devam eden şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.

Balıkçılar denize açılamadı

Hızı zaman zaman 60 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle yerli ve yabancı bandıralı 13 şilep ve tanker, Tekirdağ sahiline demirledi. Lodos, balıkçıları da olumsuz etkiledi. Etkili rüzgar nedeniyle balıkçılar bugün denize açılamadı.

Seferler iptal edildi

Kuzey Ege’de etkili olması beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Kabatepe-Gökçeada hattında yarın yapılacak bazı seferler iptal edildi.

Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ, yarın Gökçeada’dan saat 08.00’de ve Kabatepe’den saat 10.00’da gerçekleştirilmesi planlanan seferlerin yapılamayacağını açıkladı.

Pazartesi günü de devam edecek

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmeye göre, yarın Marmara Bölgesi genelinde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) bekleniyor.

Yarın akşam saatlerinden sonra fırtınanın etkisini kaybedeceği
tahmin edilirken; yetkililer fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi
olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu