Genel

Esnaf zamlarda iyileştirme yapılmasını değil geri çekilmesini istiyor

Hüseyin Çakmak, esnafın elektrik, doğalgaz ve akaryakıt zamları konusunda beklenti ve taleplerini dile getirerek; “Biz esnaflar yapılan bu yüksek zamlarda iyileştirme değil, fiyatların 2021 yılındaki yerine çekilmesini istiyoruz.” dedi.

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, 2022 yılını umutla bekleyen esnafın, yeni yılın başından itibaren elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve SGK primlerine gelen yüksek zamlar karşısında şok olduğunu kaydetti.
Esnafın; elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve SGK primlerine gelen yüksek zamları 2021 yılı faturalarına geri çekilmesi konusunda hükümetten beklentisi olduğunu vurgulayan Çakmak; “Yoksa bu gidişle iş yerlerimizi kapatmak zorunda kalacağız.” dedi.

Çakmak, sözlerinin devamında şunları söyledi:
“Biz esnaflar, kazandığımız paralarla devletimize vergimizi ödeyip, ailemizi ve çocuklarımızı geçindirmek istiyoruz.
Esnaflar olarak, elektrik, doğalgaz ve akaryakıt şirketlerine değil, devletimize vergi ödeyip, işçi çalıştırarak işsizliği önlemek istiyoruz.

Biz esnaflar bu gelen yüksek zamlara, iyileştirme istemiyoruz. Bu yüksek zamların 2021 yılındaki fiyatlara geri çekilmesini istiyoruz.

Esnaflarımız, aldığı kredilerde faizsiz taksitlendirme beklerken, elektrik ve doğalgaza gelen zamlar yüzünden ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.
Biz esnaflar; işçi çıkartarak, üretimi azaltarak, makineleri kapatarak, bu faturaları ödeyemeyiz.

Biz Esnaflar, devletimizden esnaf ve sanatkarlarımızı koruma ve kollama görevini yerine getirmesini bekliyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu