Genel

Elif Nur Solaklar Hayır Çeşmesi ve Park 22 hizmete açıldı

Keşan Belediyesi tarafından Yenimescit Mahallesi’nde hazırlanan temalı park “Park 22 Bir Semtin Hikayesi” ile genç yaşta hayatını kaybeden Elif Nur Solaklar’ın adının verildiği ve ailesinin destekleriyle yaptırılan hayır çeşmesinin açılışı 1 Aralık 2021 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Saat 12.00 sıralarında başlayan açılışa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Teşkilatı Başkanı Adnan İnan, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, muhtarlar, kurum müdürleri, Elif Nur Solaklar’ın yakınları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Keşan 22 Bir Semtin Hikayesi dizisinin oyuncuları ile vatandaşlar katıldı.

“Keşan’ımızı yeşil alanlar, parklar ve meydanlar ile buluşturmaya devam edeceğiz”

Açılışta konuşan Helvacıoğlu, açılışa katılanları selamlayarak, “Parkımızın ve hayır çeşmemizin açılışını neden 1 Aralık’ta yapıyoruz? Rahmetli Elif Nur kızımızın bugün doğum günü. Mekanı cennet olsun. Ailesi ve yakınları aramızda. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Hayır çeşmesi yapılırken aynı zamanda parkımızı yeniledik ve adını Park 22 koyduk, ‘Bir Semtin Hikayesi’ dedik. Dizimizin çekimleri küçük küçük başladı. Bugün de çok güzel yerlere geldi. Dizide rol alan mahalle sakinlerimizi tebrik ediyorum. Keşan’ımızı yeşil alanlar, parklar ve meydanlar ile buluşturmaya devam edeceğiz.”

“Keşan’da çok ciddi gelişmeler var”

Park 22 ve Mustafa Solaklar’ın katkılarıyla yaptırılan Elif Nur Solaklar Hayır Çeşmesi’ni hizmete açtıklarını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Yakup Balcı Başkanımız ve Fen İşleri Müdürlüğümüzün büyük emekleri var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Şehrimizin gelişimine katkıda bulunmak adına hep beraber çalışıyoruz. Valimiz, Kaymakamımız ve siyasilerimiz ile Keşan’a hizmete devam ediyoruz. Yolumuza hep beraber devam edeceğiz. Keşan’ı daha çok geliştirmek zorundayız. Çok yakın zamanda Gıda OSB konusunda da müjde geliyor. Keşan’da layık olduğumuz şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Yeter ki bir olalım beraber olalım. Artık seçimler bitti, el ele Keşan’ı daha da ileriye taşıyacağız. Birlikte rahmet doğar. Keşan’ımızın kültürünü, tarihini, yeşilini yaşatmak zorundayız. Keşan’da çok ciddi gelişmeler var ve misafirlerimiz Keşan’ın değişmekte olduğunu fark ediyorlar. İnşallah daha güzel olacak.”

“Damlaya damlaya göl olacak”

Hayır çeşmesinden elde edilen gelir ile öğrencilere burs imkanı sağlanacağının altını çizen Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “1 TL’ye 10 litre su alınacak. Burada toplanan para ile mahallenin çocuklarına burs olarak geri dönecek. Çocuklarımızın eğitimine harcayacağız. Damlaya damlaya göl olacak. 10 çocuğumuza kıyafet alsak, defter kitap alsak hayır olur.”

Parkta yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Park 22 adını vererek, ‘Bir Semtin Hikayesi’ temasını işledik. Yanında da bir hayır çeşmesi var. Peyzaj çalışmamızı ve elektrik direklerimizi yeniledik. Halkımızın kullanımına yeni bir parkı daha sunmuş olduk.”

Konuşmanın ardından Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafında dua okundu.

Duanın ardından açılış kurdelesi kesildi ve ikramda bulunuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu