Genel

Ekonomik kriz çorbayı da askıya çıkardı

Yaşanan ekonomik kriz sonrası lokanta işletmecisi Selim Çapraz, üniversite ve yatılı lise öğrencilerine yönelik ‘askıda çorba ve yemek’ uygulaması başlattı. Temel ihtiyaçların en başında gelen yemek yemek ihtiyacını gidermekte güçlük yaşayan öğrencileri ve yardım severleri buluşturmayı hedefleyen Çapraz, yeni uygulamaya koyduğu faaliyeti anlattı.
Müşterilerinin arasında öğrenciler olduğunu söyleyen lokantacı Selim Çapraz, “Gençler gelip yemek yiyorlar; ama bazıları hesap ödemede zorluk çekiyor, ben de çoğundan para almıyorum. Bu konuyu da yardım sever arkadaşlarım fark edince, ‘askıda çorba’ uygulaması yapmamı önerdiler ve destek olacaklarını söylediler. ‘Olur’ dedim ve başladım.” sözleriyle başlayan iyilik hareketini anlattı.


Uygulamanın gerek bağışçılar, gerekse de öğrenciler tarafından ilgi gördüğünü söyleyen Çapraz, bunun Keşan genelinde ve farklı saatlerde faaliyet gösteren işletmelere de yayılmasını istediğini söyleyerek, “Sadece ben değil, bütün lokantaların da bunu takip etmelerini isterim. Yardım edilecek çok sayıda öğrenci var, aynı zamanda yardım yapan kişiler de var. Bu şekilde yapılan yardım da yerini bulur. Herkes elini taşın altına koymalı.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu