HaberlerSiyasetYaşam

Edirne’nin en batıda olduğuna dikkati çeken Gaytancıoğlu: “Bir inat uğruna yaz saati uygulaması sürdürülüyor!”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, bir inat uğruna yaz saati uygulamasının sürdürülerek, çocukların kör karanlıkta okula gitmek zorunda bırakıldığını söyledi.

TBMM’de konuyu gündeme getiren Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Damat gitti, yıkıp gittikleri bitmedi. Bir inat uğruna yaz saati uygulaması devam ediyor. Vatandaşlarımız gece karanlığında işe gitmek zorunda kalıyor, çocuklarımız kör karanlıklarda okula gitmek için evlerinden çıkıyor.” dedi.

Edirne’de bu kararın daha da çok sıkıntı yarattığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Türkiye’mizin en batısındaki il olarak, Edirne’deki bu ipe sapa gelmez kararın, inatçılığın zararını 2 katı yaşıyoruz. Bu akılla elektrikten tasarruf edilmesi mümkün değil.” şeklinde konuştu.

Yapılan zamlarla vatandaşın her şeyden tasarruf yapmak zorunda kaldığına dikkat çeken Gaytancıoğlu, sözlerini;
“Siz, elektrikten tasarrufu düşünmeyin, yaptığınız zamlar sayesinde vatandaş her şeyden tasarruf yapmak için canını dişine takmış durumda. Sayenizde vatandaş bir ampulü yakmak için 3 defa düşünüyor, ampule bakmaktan nefret etmiş durumda. Vatandaşlarımız, gördüğü ampulü söndürme refleksi kazandı, ilk seçimde zararlı ışık yayan AKP ampulünü söndürecek.” şeklinde sürdürdü.

Bu hatalı karardan dönülmesini isteyen Gaytancıoğlu, iktidara çağrı yaparak; “Bir an önce abuk sabuk yaz saati kararından dönün. Vatandaşı zaten soğuğa, açlık sınırında yaşamaya mahkûm ettiniz, vatandaş, elektriği yakamaz durumda, karanlıkta sokağa çıkmak, işe, okula gitmek zorunda kalmasın” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu