HaberlerKeşan

Bazı iş yerlerinin faaliyeti devam ederken yıkımına başlanan Belediye’nin eski hizmet binasında son durum

Keşan Belediyesi eski hizmet binasının yıkım süreci, üst katlardaki pencere ve kapı söküm işlemleri ile başladı. Hummalı çalışmaların sürdüğü bina çevresinde zabıta ekipleri tarafından çekilen şeritler ile güvenlik önlemleri alınırken, halen faal durumda olan işletmelerin çalışması ve vatandaşların bölgedeki hareketleri de gözlerden kaçmadı.
Öte yandan zaman zaman yukardan düşen pencere ve kapı parçaları tehlike yarattı.

Yıkım ihalesi yakın zamanda başlayacak olan eski hizmet binasının yıkım süreci ile ilgili açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, iş yerlerine verilen tebligat sürecinin bittiğini belirterek, son durum hakkında şu açıklamalarda bulundu: “

“Yasal sürecin bittiğini pazartesi günü söyledik”

“Yasal anlamda, işyerlerinin terk edilmesi gerekiyor. Kiracılarımıza, yasal sürecin bittiğini pazartesi günü söyledik. Kaymakamlık ve emniyet nezdinde gönderilen talimatlarında süresi bitti. Biz, işyeri sahiplerine hafta sonuna kadar çıkmaları için bilgi verdik. Depreme dayanaklı olmadığı ve sağlıksız bir bina olduğu raporlarda bellidir. Boşaltılmadığı takdirde, bugün bile risk yaşıyoruz. Artık, o riski taşıyamaz hale geldik. Tüm esnaflarımızın da yaşanan duruma olumlu baktıklarını gördük. Onlara güvenlik anlamında yardım etmek için destek oluyoruz.” dedi.

Yıkım ihalesi 16 Kasım’da

Yıkım ihalesinin ne zaman yapılacağı hakkında bilgilendirmede bulunan Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Yıkım ihalesini, 16 Kasım’da yapmayı planlıyoruz. İhaleye, girecek firmalardan biri alacak ve yıkımı gerçekleştirecek. O alanı yıkıp, gerekli düzleme çalışmalarını yapacağız. Daha sonra köy garajını geçici olarak buraya taşıyacağız. Meydan projesini yapmak için planlama yapacağız. Proje tamamlandıktan sonra, katlı otopark projesi için adım atacağız. Ara sokaklarda park yapmaya kapatacağız. Yapılanları meclisimizle ve halkımızla paylaşacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu