SağlıkSon Dakika

Dün 14’tü, bugün 25 ! Vakalarla ilgili detaylar çarpıcı sonuçları ortaya koyuyor!

Keşan’da giderek artan koronavirüs vakaları yayılmaya devam ediyor. 3 günde 25 kişinin testi pozitif çıkarken büyük çoğunluğunun aşılarını yaptırmadığı ve delta varyantı taşıdığı sonucu otaya çıkıyor.

Keşan’da yeniden artışa geçen korona virüs vaka sayları yükselişine devam ediyor. Özellikle son üç günün rakamları endişe verirken, edinilen son bilgiye göre, yeni vakalara 11 kişi daha eklendi. PCR testleri pozitif olarak çıkan kişilerin sayısı evvelsi gün 4, dün ise 10 olarak kayıtlara geçerken; son durum 3 günde 25 vaka olarak tabloya yansıdı.

Ayrıca son 25 vakadan büyük çoğunluğunun, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de 36 ilde 750’den fazla kişide görülen delta varyantı taşıdığı da gelen bilgiler arasında.

Ortaya çıkan bir başka sonuç ise hastalıkla efekte olan kişilerin aşı durumları oldu. Keşan’ın köylerinde merkezinde ikamet eden kişilerin 1’i hastanede diğerleri ise evlerinde tedavi görürken, yüzde 90’ının henüz aşı yaptırmadığı öğrenildi.
Toplumda endişe yaratan son tablo için yetkililer ise vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konusunda dikkatli olmaya davet ederken, aşı olmayan vatandaşların da bir an önce aşılarını yaptırması konusunda uyarmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu