Gündem

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitler dualarla anıldı

251 vatandaşın şehit edildiği 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. TSK’nın büyük bölümü başta olmak üzere halkın tüm kesimlerin direnişi ile hain plan başarısız oldu. 16 Temmuz sabahı TSK ve Emniyet’in gerçekleştirdiği operasyonlarla darbe girişimi bastırıldı. Ancak o gün 251 vatandaşımız şehit olurken, 2 bin 734 kişi de yaralanmıştı.

15 Temmuz’u anmak üzere ilk program Asri Mezarlık’taki Şehitlik Mezarlığı’nda başladı. Programa Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Öztürk Mustafa, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Gerçekleşen programda şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek, ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu. Devletin varlığı, birliği ve bekası için dualar edildi. Programa katılanlar, şehit kabirlerine karanfil bıraktı. Protokol daha sonra bazı şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.Program daha sonra öğle namazı öncesi İki Minareli Çarşı Cami’nde, şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Hatm-i Şerif duaları ile devam etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu