Genel

Depremzedelere yardım için kurulan “Hayır Çarşısı” ilgi gördü

Keşan İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Keşan Şubesi işbirliği ile depremden zarar gören vatandaşlar için kurulan “Hayır Çarşısı”na vatandaşlar ilgi gösterdi.


Keşan Lisesi önünde kurulan “Hayır Çarşısı” ile ilgili olarak bilgi veren Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, “Hayır Çarşısı”nda kurulan kermesten elde edilecek tüm gelirlerin depremzede vatandaşlar için kullanılacağını dile getirerek, “Kermes, Kur’an Kurslarında çalışan gönüllü kardeşlerimizin katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Kermes gün boyunca devam edecek. Türkiye Diyanet Vakfı, dönüşümlü olarak deprem bölgesine hizmet sunuyor.

Bizler de buralardan, vatandaşlarımızın desteklerini ulaştırıyoruz. Keşan’da 700’ün üzerinde depremzede geldi. Her bir mahalle, belde ya da köylerde, depremzede vatandaşlarımız hocalarımız tarafından ziyaret ediliyorlar ve vatandaşlarımızın verdiği fitre, zekat, çeşitli yardımları kendilerine iletiyorlar. Geçtiğimiz hafta bir depremzedeyi ziyaret ettik. Bizden istenilen talebi kendisine teslim ettik. Deprem felaketi hepimizi derinden üzdü. Dünyada örneği olmayan, Müslümanlığın alameti olan birlik ve beraberliğimiz ile bu felaketi geride bırakacağız. Keşan’dan 55 yardım TIR’ı deprem bölgesine gitti. Bizler de il ve ilçe müftülükleri olarak 2 TIR gıda yardımı gönderdik. Keşan’da camilerden ilk etapta toplanan 143 bin TL AFAD hesabına yatırıldı. Sonra topladığımız 95 bin TL’den 85 bin TL’si ile Trakya Birlik’ten sıvı yağ alındı. Ayrıca, çeşitli gıdalar da alınarak Edirne’ye naklettik.

Burada toplanan yardımlar da, Keşan’a gelen depremzede kardeşlerimize ulaştıracağız. İnşallah büyük bir dayanışma ile bu zor günlerden geçeceğiz. Rabbim vefat eden tüm kardeşlerimize rahmet eylesin, yaralı olan kardeşlerimize şifalar versin. Allah, vatanımıza bir daha böyle musibetler yaşatmasın. Tüm kardeşlerimize yardımları için teşekkür ederim.” dedi. Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu’nun da destek verdiği kermese vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu