Haberler

Çiftçilerden Uzunköprü Tarım Kredi Kooperatifi’ne suç duyurusu

“Uzunköprü Tarım Kredi Kooperatifi tarafından dolandırıldık!”

Uzunköprü?de, üyesi oldukları Uzunköprü Tarım Kredi Kooperatifi tarafından kendilerine boş kağıda imza attırılarak, almadıkları tarım ürünlerini almış gibi gösterip, binlerce lira borçlandırıldıklarını iddia eden çiftçiler, suç duyurusunda bulundu.
Savcılık soruşturma başlatırken, Uzunköprü Tarım Kredi Kooperatifi’nin bağlı bulunduğu Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatifi yöneticileri; çiftçilerin iddialarını incelediklerini ancak somut bir delile ulaşamadıklarını, çiftçileri savcılığa başvurmaları yönünde kendilerinin yönlendirdiğini kaydetti.
Çiftçilerden Erkan Yılmaz da satın almadığı halde çayır biçme makinesi, mazot ve diğer giderler için kooperatif tarafından 2 yılda toplam 520 bin TL borçlandırıldığını dile getirirken, bir başka çifti Rafet Demir ise “Gübre, ilaç, mazot gibi tarım ürünleri satın aldım. Borçları bir yıl ödeyemedim. Beni 90 bin lira borçlandırıp, ödediğim halde yine 90 bin lira borç karşıma çıkardılar. Bu parayı ödemek için 60 dekar tarlamı sattım ama yine 90 bin lira borç çıkıyor. Boş kağıtlara attığımız imzalar nedeniyle başımıza bu geldi. Şu an icralık olduğum için hiçbir şey alamıyorum. Tarlamı ekemiyorum.” dedi.

Kaynak: DHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu