Haberler

89 yaşında, 74 yıldır yüzüyor, dünya şampiyonasına katılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) tarafından düzenlenen Uluslararası Masterlar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne?de devam ediyor.
Olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilen organizasyona, Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan ve Hindistan’dan 247’si kadın 409 sporcu katılıyor.
Master yüzücüler arasında yer alan 89 yaşındaki Mehmet Bedrettin Arısoy, şampiyonanın en yaşlı sporcusu olarak ilgi odağı oldu.
Arısoy, ?15 yaşında yüzmeye başladım. O gün bugündür yüzüyorum. Günde 3 saatimi yüzmeye ayırıyorum. Hayatım boyunca birçok yarışmaya katıldım. Katılmaya da devam edeceğim. Budapeşte’de düzenlenen Dünya Şampiyonasına katıldım. Şimdi hedefim yaz aylarında Kore’de düzenlenmesi planlanan dünya şampiyonası. Yüzmek bana mutluluk veriyor. Gençlere de yüzmeyi tavsiye ediyorum.? dedi.
Derece elde ederek kürsüye çıkmayı amaçlayan Arısoy’un kızı Aşkın Arısoy da (50) şampiyonada yarışıyor.
Türkiye Yüzme Federasyonu Uluslararası Masterlar Kış Şampiyonası, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı