Siyaset

CHP’den elektrik zamlarına afişli tepki

Faturalara yapılan zamların geri çekilmesi yönünde Türkiye genelinde eylem başlatan CHP, resmi sosyal medya hesabından gaz lambalı paylaşım yaparak “Zamları geri çek, zulme son ver” çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faturalara yapılan zamların geri alınması çağrısında bulunarak, “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim” ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu’nun çağrısının ardından CHP il teşkilatlarının yurdun farklı noktalarında harekete geçerek eylem düzenledi.

CHP, elektrik zamlarına dikkat çekmek için gaz lambası fotoğrafı ile hazırladığı “Zamları geri çek” ve “Zulme son ver” yazılı afişleri partinin sosyal medya hesabından paylaştı. Mesajda, “Millet elektrik faturasını ödeyebilmek için kredi çekiyor. Bu dünyanın neresinde görülmüş? Bu zulme nasıl izleyici kalabiliyorsunuz?” ifadeleri kullanıldı.
Keşan İlçe Başkanlığı da da bu eylemlere katıldı. Parti binasının penceresine asılan afiş “Biz de Keşan İlçe Başkanlığı olarak bu zamlara tepki gösteriyoruz. Genel Başkanımıza destek veriyoruz.” diyerek zamlar protesto edilirken, eyleme devam edileceği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu