Siyaset

CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu TBMM’de konuştu: “Çiftçinin, esnafın ve öğrencinin borçlarını acil ve faizsiz yapılandırın”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada çiftçinin, esnafın, öğrencinin borçlarını acil olarak faizsiz yapılandırılmasını istedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu yaptığı konuşmada “Çiftçi borç içinde, esnaf siftahsız dükkân kapatıyor, işsiz üniversite mezunu gençlerimiz icra takibinde. AKP ‘Yandaşın hangi borcunu silebilirim?’ derdinde. Yandaşlarınızın milyarlarca borcunu bir kalemde siliyorsunuz, borçlarını sildiğiniz, devletin tüm kaynaklarını aktardıklarınız sizin gibi tuzu kurular.
Yapılması gerekeni yapın, esnafın, çiftçinin, öğrencinin ödeyemediği borcunu faizsiz yapılandırın, 5 müteahhit değil, milyonlar nefes alsın”
dedi.

Vatandaşımızın artık dayanacak gücü kalmadığını vurgulayan Doç. Dr. Gaytancıoğlu icra kıskacının tarlaları, dükkânları sarmış olduğunu belirtti.

“Ey AKP! Elindeki müteahhit keserini artık bırak! Yorulmadınız mı ülkenin bütün kaynaklarını üç beş kişiye aktarmaya?” diye soran CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini “İşe yarar bir şeyler yapacaksanız çiftçinin, esnafın, öğrencinin borcunu faizsiz erteleyin. Bu insanların daha neyini alacaksınız? Esnaftan, çiftçiden, öğrenciden boğazına yapışarak faiz istemek, elinde ne var ne yoksa almak haramdır, devlete yakışmaz. Acil olarak vatandaşı rahatlatacak önlemler almazsanız ülkedeki yangın artarak sürecek.” diyerek tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu