ÖZEL HABER

CHP Edirne eski Milletvekili Rasim Çakır’dan dikkat çeken öz eleştiri

7 Ekim 2020 Çarşamba günü Keşan FM’de yayınlanan “Bunu Konuşalım” programında Cavit Deniz‘in konuğu, 22’inci ve 23’üncü dönem CHP Edirne Milletvekili Rasim Çakır oldu.

Rasim Çakır programda, Türkiye, Edirne ve Keşan siyasetini değerlendirdi.

Çakır‘ın programda dile getirdiği dikkat çeken ifadelerden biri kendisini de işaret ederek, Cumhuriyete ve Atatürk’e inananlara yönelik yaptığı öz eleştiri oldu.
Çakır şöyle dedi; “Zayiat büyüktür. Zarar, ziyan büyüktür. Büyük bir deprem, büyük bir felaket yaşadık. Ben ilk milletvekili olduğumda bir arkadaşım kürsüye çıktı ve dedi ki; ‘Biz 93 yıldır bugünü bekliyorduk. Sen neden bahsediyorsun?’ 29 Ekim 1923’ten itibaren birileri azimle, inançla, iğneyle oya işler gibi o günlere getirdi ülkeyi. Bunda bizim de hatalarımız var tabi ki. Ben sözlerimi iğneyi kendime batırarak sonlandırayım.
Maalesef Cumhuriyete inanan, Atatürk’e inan kesim çok kalpazan. Biz çok kalpazanız. Belirli bir düzeyde siyasi sohbetler yapmayı yeterli buluyoruz. Hele hele parti içinde o oldu, bu oldu sohbetleri bizi tatmin ediyor. Bir iş yaptığımızı zannediyoruz. Kaybedilen kalelerin yeniden geri alınması çok kolay değil. Ama mümkündür. İyi günler ileride inşallah.”

Rasim Çakır‘ın sözlerinden satırbaşları;

  • Beklenti içinde olmadan siyasetin içinde olmaya devam ediyorum.
  • Bugün ki iktidarı ayakta tutan toplumu ötekileştirme politikasıdır.
  • İnanç yapısı bağlamında toplumu ayrıştırmaktadır ve ayrıştırma siyasal iktidarı ayakta tutan bir ögedir.
  • CHP’nin en eski parti olmasını ve hayatiyetini sürdürmesinin temel nedenini kadrosal yenilenmeye ve kadrosal yenilik çalışmasının süregelmesine bağlıyorum.
  • Bugün Millet İttifakı ile ortak noktada buluşmamız gerekir.
  • Siyasette, nezaket ve dil yerlerde sürünüyor.
  • CHP’nin aktif bir yapısı var. CHP sorgular, eleştirir, değerlendirir, öz eleştiri yapar. Kendisini canlı tutmasının nedeni budur.
  • Türkiye’de yatırımların yeniden yapılması için birinci koşulun hukuk sisteminin yeniden tesis edilmesidir. Hukuk sistemi çökmüştür. Türkiye bu nedenle yatırımda cazibe merkezi olmaktan da uzaklaşmıştır.

Konuğumuz, Rasim ÇakırYayındayız!

KEŞAN FM paylaştı: 7 Ekim 2020 Çarşamba

Bunu Konuşalım devam ediyor

KEŞAN FM paylaştı: 7 Ekim 2020 Çarşamba

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu