Haberler

Keşan Belediye Meclisi bugün toplanıyor

Keşan Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısını 8 Ekim 2020 Perşembe günü gerçekleştirecek.
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak, saat 15.00’te başlayacak toplantı Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirilecek.

Toplantıda ele alınıp karara bağlanacak maddeler şöyle;

1- S.S.25 Nolu Keşan Şehiriçi Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığının sivil ve öğrenci taşıma ücretlerinin yükseltilmesi talebinin görüşülerek karara bağlanması.

2- S.S.99 Nolu Öz İzzetiye Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığının sivil ve öğrenci taşıma ücretlerinin yükseltilmesi talebinin görüşülerek karara bağlanması.

3- S.S.129 Nolu Paşayiğit Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığının sivil ve öğrenci taşıma ücretlerinin yükseltilmesi talebinin görüşülerek karara bağlanması.

4- Belediyemiz sorumluluk sahası içerisinde bulunan 10 adet Duraklı Büfe Yerinin Yap-İşlet-Devret Modeli ile 10 Yıla Kadar Kiraya Verilmesi yetkisinin Belediye Encümenine verilmesi hususunun görüşülerek karar bağlanması.

5- Erikli Sahiline İçme ve Kullanma Suyu temin etmek ve Su Şebeke Hattını Yenilemek üzere İller Bankası (İlbank) A.Ş.’den 40.000.000,00 TL.sı Kredi Kullanılması için Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU’na yetki verilmesinin görüşülerek karara bağlanması.

6- Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğünde kullanılmak üzere 2 adet çift kabin kamyonet alınması hususunun görüşülerek karara bağlanması.

7- Keşan Belediye Meclisinin 06/02/2020 Tarih ve 38 sayılı “Ana Caddeler Ön Bahçe Belirlenmesi Plan Değişikliği”ne ilişkin kararı ve Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün 25/08/2020-348 sayılı toplantısında alınan 25/08/2020-7000 tarih ve sayılı Kararları ile onaylanan ‘İmar Planları’nın İstiklal Caddesinde bulunan 489 ve 491 nolu imar adalarındaki parsel maliklerinin onaylanan plan değişikliğine yapılan itirazın görüşülerek karara bağlanması.

8- İlçemizin İspat Cami Mahallesi, Beğendik kavşağında tesisi edilecek olan ‘Beğendik Kök’ numaralı trafonun isabet ettiği alan için hazırlanan plan değişikliği paftalarının görüşülerek karara bağlanması.

9- İlçemiz Aşağı Zaferiye Mahallesinde Mülkiyeti Evren Besicilik San. ve Tic.A.Ş. adına kayıtlı olan ve onaylı imar planlarında ‘Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı’nda kalan 106 Pafta, 1436 Ada, 3 Nolu Parsel ile ‘Park Alanı’ arsası arasından geçen 7,00 metrelik (Bektaş Sokak) imar yolunun kaldırılmasına ilişkin talebin görüşülerek görüşülerek karara bağlanması.

10- Sayın Gülden SEZER tarafından verilen dilekçeye istinaden, İlçemiz Büyük Cami Mahallesindeki 386 Ada, 14 Nolu Parselin bulunduğu İmar Adasında ‘A’ şerhi yapılaşma şartlarının değiştirilmesi talebinin görüşülerek karara bağlanması.

11- Keşan Kent Konseyi tarafından sunulan ‘Depreme Hazırlık Çalışmaları Program Taslağı’ hakkındaki projenin görüşülerek karara bağlanması.

12- Dilek ve Temenniler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu