Haberler

Cenaze ve defin işlemlerinde corona tedbirleri

Corona virüs tedbirleri kapsamında yapılan uygulamalar genişlemeye devem ediyor. Bu kapsamda artık, cenazeler, vakit namazları beklenmeden kaldırılacak, taziye çadırları olmayacak.

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü tarafından yapılan duyuruda, yeni tip koronovirüs (Kovid-19) nedeniyle cenaze ve defin işlemlerinde alınan tedbirler hakkında bilgi verildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yeni tip koronavirüs tedbirleri dolayısıyla cenaze namazları, vakit namazlarını beklemeden belirlenen saatlerde kılınıp, sadece yakınları tarafından aradaki mesafe korunarak defin işlemleri gerçekleştirilecektir. Taziye çadırları kurulmayacak, evlerde toplanmalar ve dualar yerine, ferdi olarak dua ve okumalar yapılacak. Bir müddet ise mevlit okumalarına ara verilecektir. Yeni tip koronovirüse karşı kalabalık ortamlar oluşturmadan hep birlikte kurallara uyarak, salgın hastalığın bulaşmasını ve yayılmasını önlemek için hepimizin el birliği ile hareket etmesi gerekmektedir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu