Yaşam

Can dostlar ve Keşanlılar’ın uyumu takdir topladı

Keşan’daki neredeyse her mecrada ve platformda sokak hayvanlarına saygı duyulması, onların yaşam alanlarının konforunun artması konuşulurken, bu konuların sıklıkla dile getirilmesi ile beraber vatandaşların da sokakta yaşayan hayvanlara saygı göstermesi dikkatlerden kaçmıyor.

İlçe içindeki çoğu sokak başında su ve mama kapları bırakan, sokak hayvanlarının iyi yaşaması için çaba sarf eden vatandaşlar ile can dostların uyumu büyük beğeni topluyor.
Bunun en güzel örneklerinden biri de Alparslan Türkeş Meydanı’nda yaşandı. Gün içinde güneşin tadını çıkarıp, meydandaki anıtın önünde kestiren köpekler zaman zaman bulutların ardından çıkan güneş karşı keyif yaptı.

Yaya ve araç trafiğinin hiç eksik olmadığı cadde üzerinde uyuyakalan can dostlarına saygı gösteren vatandaşlar ise, onları rahatsız etmemek için ellerinden geleni yaptı.
Zaman zaman yola inerek köpeklerin bulunduğu alanı geçen Keşanlılar, onları rahatsız etmemek için ani hareketlerden kaçındı. Bazıları da telefonlarıyla çektikleri fotoğraflar ile bu anları ölümsüzleştirdi.

Zararsız tavırlarla siesta yapan köpeklerden bazı vatandaşların önce korkması; ancak sonrasında da endişelenecek bir durum olmadığını anlayınca yollarına devam etmeleri ise gözlerden kaçmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu