Haberler

Taşımacılar sık yapılan denetimlerin işlerini aksattığı gerekçesi ile tepki gösterdi

Keşan’da toplanan kamyoncular ve tırcılar Bölge Trafik Denetleme Şubesi tarafından yapılan tonaj uygulamalarına tepki gösterdi. Keşan ve bölge genelinde yapılan taşıma tonajı uygulamalarının yapılış şeklini eleştiren kamyoncular ve tırcılar Malkara yolu üzerinde bir araya gelerek, Gelibolu istikametinde sağ şeridi kapattı.


Çeşitli dernek ve odaların başkan ve üye şoförlerinin bir araya gelerek oluşturdukları ve 100’den fazla aracın katıldığı konvoyda şikâyetlerini dile getiren şoförler, denetlenmeye karşı olmadıklarını dile getirerek, yasadışı bir şey yapmadıklarını, sık sık yapılan kontroller sebebiyle de rahatsız olduklarını söylerken, belli bir kontrol noktası oluşturulmasını ve burada gerekli belge ve tonaj kontrollerinin yapılmasını talep etti.


Konu hakkında Edirne Valiliği ile de görüştüklerini belirten şoförler kendilerine bir hafta süre verildiğini belirtirken, kendilerini rencide eden durumun çözüme kavuşmasını bekledikleri ifade ettiler.Enez kavşağına gelen araçlar, sonrasında olaysız dağıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu