Haberler

Belediye bugün de esnafa maske dağıttı

Korona virüsle mücadele kapsamında Keşan’da üretilen maskelerin dağıtımları devam ediyor. Bugün maske dağıtımlarına Kurtuluş Caddesi üzerinde devam eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şehirdeki korona virüs vakalarına ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Helvacıoğlu, “Dün itibarı ile Keşan’da yeni vaka olmadı, hastaların taburcu işlemleri devam ediyor” dedi.

“Dün ilk defa Keşan’da şüpheli yoktu”

Keşan’da Halk Eğitim Merkezi, Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü, Safiye Erol Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilen maskelerin dağıtımlarına başlandı. Dün Alparslan Türkeş Meydanı’nda başlayan dağıtımlar bugün ise Kurtuluş Caddesi’ndeki esnaf ve apartmanlar ile devam etti. Gün içinde 4 bin adet maskenin dağıtımını gerçekleştireceklerini söyleyen Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’daki son vakalar hakkında olumlu gelişmeler yaşadığını söyledi. “Dün Keşan’da ilk defa vaka yoktu.” şeklinde konuşan Helvacıoğlu, “Edirne genelinde hasta sayısı gerileme başladı, dün ilk defa Keşan’da şüpheli yoktu. Çok az kaldı hastanede yatan, onlar da iyileşme yolunda” dedi.

Maske dağıtımı sonrasında pazaryerindeki uygulamaları yerinde görmek için gelen Helvacıoğlu, vatandaşlarla da bu olumlu gelişmeyi paylaşarak, “Sokağa çıkın ama maskeli olun, artık gevşeteceğiz ama maskeli olacak. Dün ilk defa Keşan’da vaka yoktu. Sağlımız yine yerine gelecek, rahatlayacağız artık” ifadelerinde bulundu.

Keşan’da 19 şüpheli 4 pozitif vaka

Edinilen bilgiye göre Keşan’da şu an dün taburcu olan 6 kişiden sonra 19 kişi Keşan Devlet Hastanesi’nde bulunuyor ve bunlardan 4 pozitif.
Keşan’da şu ana kadar ise korona virüse bağlı olarak 4 kişi yaşamının yitirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu