AsayişHaberler

Marangoz dükkanına giren hırsız, iş aletlerini çaldı

Keşan Küçük Sanayi Sitesi’nde esnafın başı hırsız belasından bir türlü kurtulmuyor, neredeyse her hafta en az bir hırsızlık olayının meydana geldiği sitede bu kez de bir iş yerine giren hırsız, maddi değeri yaklaşık 15 bin TL olan iş aletlerini alıp kayıplara karıştı.

Yaşanan son hırsılık olayı, 24 Nisan Cuma günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir marangoz dükkanına giren hırsız, camı kırarak içeri girdi ve dükkanda bulunan iş aletlerini çalarak kaçtı.
Durumu sabah dükkanını açmak için gelen iş yeri sahibi fark etti. Kapı camının kırık olduğunu gören mağdur iş yeri sahibi, içeri girince hırsızların dükkana girip içeride bulunan piyasa değeri yaklaşık 15 bin TL olan yakın zamanda satın alınmış olan iş aletlerinin yerinde olmadığını gördü ve polise haber verdi.
Ekipler tarafından yapılan incelemenin ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sanayi sitesi esnafı ise yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı usandıklarını anlattı. Tahminlerine göre aynı kişi tarafından gece saatlerinde sanayi sitesine sızılmasıyla gerçekleşen hırsızlık olaylarında, hırsızlar kamerası olmayan yerleri seçiyor ve piyasaya çok rahat sokabilecekleri yeni satın alınmış aletleri çalıyor.
Esnaf bu zor zamanlarda güç bela iş yaptıklarını, onu da artık hırsızlara kaptırmamak istediklerini, durumun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu