HaberlerKeşan

Bağımlılıkla mücadele için Keşan Belediyesi YEDAM’ı kuruyor

Keşan, Türkiye’de merkez ilçeler dışında Yeşilay’a ev sahipliği yapacak ilk ilçe olacak.
Helvacıoğlu:
“Bir sözümüzü daha yerine getiriyoruz, Keşan?a bağımlılık ile mücadele merkezi kuruyoruz”

Keşan’da bağımlılık ile mücadele için YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) oluşturulması çalışmalarına başlandı.

Keşan Kaymakamı Cemallettin Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yeşilay Marmara Bölge Koordinatörü ve Yeşilay Edirne İl Başkanı Sebahattin Bilgiç ile Keşan’da konuyla ilgili bir araya gelerek yaptıkları açıklamada; “Türkiye’de merkez ilçeler dışında, ilçe bazında Yeşilay’a ev sahipliği yapacak tek ilçe Keşan olacak.” dedi.

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve Yeşilay işbirliğinde bağımlılık ile mücadele için güç birliği yaptıklarının altını çizen Başkan Helvacıoğlu, “Keşan’ımıza söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın heyecanı içindeyiz. Bağımlılık ile mücadele merkezi kurmak için girişimlerimizi başlattık. Türkiye’de merkez ilçeler dışında Yeşilay’a ev sahipliği yapacak ilk ilçe olacağız. Yeşilay Keşan Şubesi oluşumu için Kaymakamımız ve Yeşilay Marmara Bölge Koordinatörümüz ile yer incelemelerinde bulunduk. Önceliğimiz; sağlıklı ve bağımlılıktan uzak nesillerin yetişmesine katkı sağlamak. Teknoloji, tütün, alkol, madde ve kumar bağımlılıkları ile mücadele etmek için bu merkezi Keşan’ımıza hep birlikte kazandıracağız.” dedi.

Bağımlı ve bağımlı yakınlarına yönelik çalışmalar yürütülecek

Yeşilay Marmara Bölge Koordinatörü ve Yeşilay Edirne İl Başkanı Sebahattin Bilgiç de konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:
“Keşan’a, Edirne Merkezden sonra bir Yeşilay Danışmanlık Merkezi olan YEDAM’ı, Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin katkıları ile kazandırmak istiyoruz. YEDAM; bağımlılara ve bağımlı yakınlarına, psikososyal destek hizmetini ücretsiz ve tamamıyla gizlilik esasları kapsamına dayalı bir şekilde sunan bir müessesedir. Bağımlılar ve bağımlı yakınları YEDAM’da randevu usulü ile 444 7 975 yada 115 numaralı hattan müracaat ederek randevu alabiliyorlar. Klinik psikologlarımız, sosyal çalışmacı ve halkla ilişkiler uzmanlarımız bağımlı ve bağımlı yakınlarına yönelik çalışmalarını yürütecekler. Keşan’ımız için de faydalı olacağını düşünüyoruz. Kurumun açılma çalışmalarına başlamak üzere bugün buradayız. Hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu