Ekonomi

Altın rekora koşuyor!

Çin’de başlayan ve dünyanın bir çok yerine sıçrayan corona virüs ve siyasi belirsizlikler altın piyasasına yansıdı. Ons altının 1673 dolar civarlarına gelmesi ve Dolar/Türk Lirası’nın 6.12 sevilerine gelmesiyle birlikte gram altın da bugün 333 TL’yi gördü.
Altın piyasasındaki sert yükselişleri değerlendiren kuyumcu Arkın ALTINAL, 228 TL’den altın alan insanların 333 TL seviyelerinde satışa geçerek kar elde ettiklerini dile getirirken, bundan sonra piyasaya girmek isteyenleri uyardı: “Piyasadaki gelişmeleri iyi takip edin, altın bir anda düşebilir de, yükselebilir de!”

Altındaki yükselişi değerlendiren Altınal, “Tüm dünyayı saran ons altındaki yükselişi sağlıyor, öte yandan jeopolitik riskler çoğaldı o da etkiliyor. Önümüzdeki süreçte biraz daha yükseleceğini tahmin ediyorum. Dünyada ons yükseliyor, bizde de dolar da yükseliyor. Bu sefer gram altın fiyatları etkileniyor. Gram altın şu an 333 TL, çeyrek altın 550 TL ve 22 ayar gram altın da 310 TL civarında seyrediyor.” dedi.

Yatırımcıların satışa geçtiğini de belirten Altınal, bundan sonraki yaşanması muhtemel olan senaryoyu şöyle anlattı: “350 TL dolaylarında bir direnç olduğu söyleniyor. Buraya gelince bir geri çekilme olabilir, 305 TL civarına kadar söylemler var düşüş için”

Bundan sonraki süreçte yatırım yapacak insanlara tavsiyelerde bulunan Altınal, “İnsanlar piyasaları yakından takip ediyor, gerek televizyondan gerekse internetten. Yatırım yapacaklraın piyasaları çok iyi takip ve analiz etmelerini tavsiye ederim. Piyasa şartlarında altın bir anda düşebilir de yükselebilir de, dikkatli olun”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu