GenelHaberler

Aksal: “Trakya doğalgazda, enerjide bir hub haline gelecektir”

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Trakya Bölgesinin enerjide (Doğalgaz) potansiyelini gerçekleştirerek küresel zirveye adım atacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün gerçekleştirilen Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni’nde yaptığı konuşmayı hatırlatan Aksal, coğrafi konumun enerji potansiyelinin gerçekleştirilmesinde çok önemli bir faktör olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Ülkemiz, Ortadoğu ile Avrupa, Rusya ile Avrupa arasında bulunduğu konum itibarıyla birçok alanda merkez olma potansiyeline sahip. Bunların en önemlilerinden biri ise doğalgaz enerjisi.”

Trakya’nın doğalgaz konusunda küresel bir merkez olma potansiyelini gerçekleştirmek üzere çok önemli adımlar atıldığını belirten Aksal; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni’nde bölgemiz ve ülkemizin doğal gaz enerjisi konusunda bir merkez olması yolundaki gelişmelerden bahsetti. Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle ‘Amacımız ülkemizi en kısa sürede doğalgaz referans fiyatının oluştuğu küresel merkez haline dönüştürmektir.’
Rusya ile gerçekleşen görüşmelerimiz neticesinde Trakya doğalgazda, enerjide bir hub haline getireceğiz inşallah. Türkiye Yüzyılı’nı inşa ederken ülkemizi tüm alanlarda en ileri seviyeye taşımayı hedefliyoruz’’
ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu