Siyaset

Aksal, “Okan bey madem istemiş, buyursun gelsin”

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu‘nun 7 Ocak 2020’de yaptığı, gündemdeki konuları canlı yayında tartışma davetine, 9 Ocak 2020’de gerçekleştirilen bir programda basının sorusu üzerine “Tamam” demiş, kamuoyu da söz konusu canlı yayının nerede ve ne zaman olacağını merakla beklemeye başlamıştı.
23 Ocak 2020 Perşembe günü Yenimuhacir Belediyesi’nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Belediye’ye hibe edilen çöp toplama aracının, tanıtım ve kurban kesimi törenine katılan Aksal, basın mensuplarının konuyu tekrar hatırlatması ve canlı yayının nerede ve ne zaman olacağını sorması üzerine şunları söyledi;
“Okan bey böyle bir canlı yayını gündeme getirmiş. 18 yıldır iktidardayız. Allah’a çok şükür bu millet bize her defasında tekrar iktidarı verdi. Hem iktidar partisi olarak hem de 10 yılı aşkın süredir siyaset yapıyorum, Fatma Aksal olarak, bizim çekineceğimiz, korkacağımız hiçbir şey yok. Partimizin yaptığı hizmetler ortada. Saymaya kalksak, bırakın ülkemize yaptığımız hizmetleri, bölgemize yaptığımız hizmetleri saymaya günler yetmez.
Okan Vekil, <Fatma hanım isterse, onların ilçe binasına giderim.> demiş. İlçe binamız da burada. Ne zaman istiyorlarsa buyursunlar gelsinler, onları misafir ederiz. Okan bey, <Şu gün geliyorum> desin, bizim de meclisimizin çalışmadığı bir gün, biz de uygunsak geliriz, çıkarız canlı yayına.”
Programının çok yoğun olduğunun altını çizen Aksal, iktidar partisi milletvekili olmanın ayrı bir sorumluluğu olduğunu belirterek, “İnsanlar sizden hizmet bekliyorlar. Benim Okan bey kadar boş zamanım yok ama buyursun gelsin. Madem canlı yayın istemiş, çıkarız canlı yayına, başımız dik alnımız ak” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu