Haberler

Keşan, Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu’yu, ölümünün 27. yılında, anıtı önünde anıyor

Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, ölümünün 27. yılında Keşan’da, İsmail Saraç Caddesi üzerinde bulunan anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı.

24 Ocak 1993’te, evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Mumcu için bir araya gelen kalabalık bir grup, anıta bırakmak üzere ellerinde taşıdıkları kırmızı karanfillerle, “Uğurlar Olsun” türküsünü söyledi.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Anıl Çakır’ın sunumunda gerçekleşen tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Müzik Öğretmeni ve Keşan Türkü Dostları Derneği Başkanı Soner Velioğlu yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Avukat Deniz Kalfa Günay ve Gazeteci Bülent Saylam da, törende yaptıkları konuşmalarda; Mumcu’nun gazetecilik yaşamından ve mücadelesinden bahsederek; “Onu katledenler, ülkenin aydınlık geleceğini hedef almışlardır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı