Haberler

Taviz yok! Haziran’a kadar Keşan’da, 2008’in altında minibüs kalmayacak

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 22 Ocak 2020 Çarşamba günü Yeni Mahalle’de, yol ve kaldırım çalışmalarının yürütüldüğü Belkoop bölgesinde basın toplantısı düzenleyerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Toplantı sırasında, basın mensuplarının minibüslerle ilgili son durumun ne aşamada olduğu yönündeki soruyu da cevaplandıran Helvacıoğlu, şunları söyledi; “Şehiriçi Minibüs Kooperatifi yöneticileri ile dün toplantı yaptık. Paşayişğit ve İzzetiyeli minibüsçülerle de toplantı yapacağız. Minibüsçülerimiz kendilerini yenilemek için çaba sarf ediyorlar. Minibüslerini yenilemek için gayret sarf ediyorlar. Eski araba kalmayacak. Yeni duraklar tespit edilecek. Yeni bir planlama yapıyoruz.”

Geçtiğimiz haftalarda da kooperatif yöneticileri ile bir araya geldiklerini daha önceki basın açıklamalarında dile getiren Helvacıoğlu, araçlarını yenilemeleri konusunda taleplerini tekrarladıklarını, yönetmelik çerçevesinde kendilerine Haziran 2020’ye kadar zaman tanındığını da kaydetmişti. Kooperatifin 2 Şubat 2020’de yapacağı kongreyi beklediklerini belirten Helvacıoğlu, “2 Şubat’taki genel kurulda güven tazeledikleri yönetimle bu işin çözümünü konuşacağız. Ama yaş konusunda tavizimiz yok. Minibüs konusunda onlara yenilemeleri için az bir süre tanıyacağız. 2008’in altında araba olmayacak. Arkalarında sivil araba gezdiriyoruz. Minibüsler konusunda yaptığımız ankette %75 memnuniyetsizlik var. Minibüsçü arkadaşlarımız sorunları çözmek için bir uğraşa girdiler.
Vatandaşlarımız minibüsçülerimizi değil minibüsleri şikayet etsinler. Bu konuda 153’ü arayabilirler. Bir süre önce kaza geçiren 67 yaşındaki minibüsçü ağabeyimize de geçmiş olsun diliyorum. Allah sağlık sıhhat versin. Daha sonra da minibüsünü en hızlı şekilde yenilemesini isterim. Yönetmeliği kanunlar çerçevesinde yeniledik. Bundan önce belediyede yönetmeliği pek uygulanmıyormuş. Şahsım görevde olduğu sürece Keşan kurallarla yönetilecek. Bunu açık ve net söylemek istiyorum. Keşan’ı kurallarla yöneteceğiz, vatandaş da kuralını bilecek, dolmuşçu da bilecek, yaya da bilecek, Helvacıoğlu da kuralını ve haddini bilecek. Herkes Keşan’da kurallar çerçevesinde yaşayacak.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu