Haberler

Tekirdağ’da olası taşkın ve su baskını riskine karşı Değirmenaltı Deresi temizlendi

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Değirmenaltı Deresi, bölgede etkili olması beklenen yağışlar öncesinde olası taşkın ve su baskınına engel olmak amacıyla temizlendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmesinde Tekirdağ için sağanak tahmininde bulunulması üzerine Süleymanpaşa Belediyesi harekete geçti.

Kentte önümüzdeki günlerde başlaması beklenen kuvvetli yağışlar öncesinde, Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tedbir almaya başladı.

Ekipler, bu kapsamda ilçeye bağlı Değirmenaltı Mahallesi’nden geçen Değirmenaltı Deresi’nde olası su baskını ve taşkınların önüne geçebilmek amacıyla temizlik çalışması yaptı.

Çalışmalar kapsamında derenin denize ulaştığı noktaya kadarki yatak kısmında biriken çamuru greyder yardımıyla temizleyen ekipler, su akışına engel olacak her türlü yabancı maddeyi de temizledi.

Ekipler tarafından yürütülen çalışma sonucunda Değirmenaltı Deresi kış şartlarına ve yoğun yağışlara hazır hale getirildi.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı