Siyaset

AK Parti Keşan Gençlik Kolları’nın yeni başkanı Durmaz “gençlik” vurgusu yaptı

AK Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Anıl Durmaz, gençlerin siyasetten uzak durduklarını ve girmeye çekindiklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde başkanlık koltuğuna oturan Durmaz, siyasete girmek için şimdiki dönemin gençler için avantajlı olduğunu belirterek, “AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olarak sadece bir siyasi partinin yanı sıra bir arkadaşlık, dostluk ortamı yaratmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Önceki dönem AK Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Fidan‘ın Keşan kongresi öncesi istifasının ardından bir süre vekalet ile yönetilen başkanlığa 28 Aralık’ta atanan Anıl Durmaz, kendisini bu göreve getiren AK Parti MKYK üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, ,Edirne İl Başkanı Belgin İba ve Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a teşekkürlerini sunarak süreci “Ubeydullah arkadaşımız görevi kongre sürecinde bıraktı ve yerine ben vekalet ile devam etti. Sonrasında genel merkezin yaptığı temayüllerde ismim öne çıktı.” şeklinde değerlendirdi.

“Gençler için önemli bir fırsat”

Partinin her kademesinde görev aldığını belirten Durmaz, uzun yıllardan bu yana partinin içinde olduğunu ve seçimlerde çalışmaları olduğunu belirterek “Biz bu partinin bir neferi olarak göreve geldik. İnşallah gençlerin önünü açıp partiyi iyi yerlere getirmek istiyoruz.” sözlerini kaydederken, AK Parti’nin gençleri siyasete teşvik eden ve destekleyen yapısının gençler için önemli bir fırsat olduğunu da şu sözlerle dile getirdi: “Bu dönemin biz gençler için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Gürcan başkanımız var. Kendisinin de genç olduğunu ve gençlere çok önem verdiğini düşünüyorum. Kendi yönetiminde de 5 tane 25 yaş altı yöneticisi var. Bu gençleri önemsediğinin, gençlerle çalışmak istediğinin göstergesidir. Belediye Başkanımız ve Milletvekilimiz gençlere çok önem veriyor. Hatta Belediye Başkanımız çok aktif bu konuda. 30 yaş altı gençler olarak onun hızına, yaptığı çalışmalara yetişmekte açıkçası zorlanıyoruz. Stadyumun yenilenmesi, gençlik merkezine verdiği destekler, bisiklet ve yürüyüş yolları, yüzme havuzu bizim için büyük bir avantaj. Biz de birkaç tane proje ile ona destek vereceğiz. Milletvekilimiz Fatma Aksal Edirne’den bu projelerin takibini yapıyor. Bu projelerle birlikte gençlerin Keşan’da yaşam standardı yükselecek. Pay çıkaracağız ve biz de bunun takipçisi olacağız. Genel Merkezimiz seçilme yaşını bu hükümet döneminde 18 yaşa indirdi. Siyasi akademiler var. Gençlik Merkezi, Vedat Çimen müdürlüğünde hükümet kanalıyla hizmet getirdi. Bunu kullanacağız.”

“Gençler siyasi partilerden kaçınıyor”

Öte yandan gençlerin siyasete girmekten çekindiklerini; ancak bunun tam tersi olması ve siyasete girmeleri gerektiğini belirten Anıl Durmaz, “Gençler siyasette olacak. Aslında “gençler siyasette olmalı”yı öne çıkarmayı istiyoruz. AK Parti Gençlik Kolları olarak sadece bir siyasi partinin yanı sıra bir arkadaşlık, dostluk ortamı yaratmak istiyorum. Sadece siyaset için değil de çay, kahve içmek için, sosyal bir çevre için buraya gençleri davet ediyorum. Gençler bu süreçte siyasi partilerden biraz kaçınıyor. Siyasetten uzak duruyor. Biz bu uzak durmayı arkadaşlık bağıyla, dostlukla gidereceğiz. Burada kapılar sonuna kadar gençlere açık. Burada zaman geçirmeleri için elimizden gelen bütün projeleri gerçekleştireceğiz.” diyerek gençlere ulaşmaya çalışacaklarını kaydetti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu