Genel

AFAD’tan Mahmutköy ve Beyköy’deki yangınlarda evlerini kaybeden ailelere nakdi yardım

Keşan’a bağlı Mahmutköy ve Beyköy’de meydana gelen yangınlarda evlerini kaybeden ailelere AFAD tarafından 22’şer bin TL yardım yapıldı. Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li Üyeleri Bayazıt ve Keleş, yardımların yanında evlerini yeniden inşa etmek isteyen ailelerin bu çalışmalarına ekipman anlamında da destek vereceklerini söyledi.

Mahmutköy’de ve Beyköy’de farklı tarihlerde meydana gelen yangınlarda 2 ailenin evleri kullanılamaz hale gelmişti. Bir gecede evsiz kalan aileler ile ilgili harekete geçen Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li Üyeleri Halil Bayazıt ile İsmail Keleş, ailelerin evlerini yeniden inşa edebilmeleri için Edirne Valiliği ve AFAD yetkilileri ile görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda, ailelerin evlerinde incelemeler yapıldı.

Üst sınırdan yardım yapıldı

Yapılan incelemelerin sonucunda evlerin kullanılamaz hale geldiği tespit edildi. Bayazıt ve Keleş, geçmiş olsun dileklerini ilettikleri 2 aileye, AFAD tarafından 22’şer bin TL’lik yardım yapıldığını söyledi. Evlerine kaybeden aileler için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerinin altını çizen Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, evlerini yeniden inşa etmek isteyen ailelere, makine ve ekipman konusunda da destek olacaklarını belirtip, tüm köy halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu