Genel

AB projeleri kapsamında Bulgaristan’dan gelen iki ayrı heyet Hamzadere bölgesini gezdi

Keşan TSO’nun Bulgaristan-Burgas Ticaret ve Sanayi Odası ile Bulgaristan-Haskovo’da faaliyetini sürdüren Envisimo Dünyası Derneği ile işbirliği içerisinde yürüttüğü Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Bulgaristan’dan gelen turistler Hamzadere Bölgesini ziyaret ederek bölgeyi tanıma imkanı buldu.

Kültürün, tarihin, yeşilin deniz-kum ve güneşle bir arada olduğu Saros bölgesi geçtiğimiz hafta Bulgaristan’dan gelen iki ayrı heyeti ağırladı. Avrupa Birliği Projelerinin bölgesel kalkınmada ki önemine dikkat çeken Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Uğurcan Urgan, ‘’Bölgemiz, konumu itibariyle uluslararası ticaret noktasında önemli bir yerde. Avrupa’dan gelen misafirlerimizin Türkiye’ye merhaba dediği bir bölgedeyiz. Bu noktada yapılan sınır ötesi işbirlikleri çok önemli. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz iki ayrı Avrupa Birliği Projemiz var. Bunlar ‘Ayçiçeği Bölgesel Turizm Markası’ ve ‘Alternatif Turizm Çeşitleri’ adlı projeler. Ayçiçeği Bölgesel Turizm Markası projemiz, bölgemiz ve Haskovo bölgesi arasında ortak bir turizm standartlarının belirlendiği ve bu kapsamda karşılıklı olarak iki bölgede de faaliyetlerini sürdüren turizm işletmelerine  ortak kalite standartlarını taşıdığına dair sertifika verdiğimiz bir proje. Alternatif Turizm Çeşitleri projemiz ise deniz, kum ve güneşe alternatif iki bölgenin de karşılıklı olarak yöresel ürünlerinin tanıtıldığı bir proje. Her iki proje de bölgemizin sınır ötesinde tanınırlığını artırmak adına çok önemli.’’ Dedi.

Urgan: ‘’ Bölgemizin Tanınırlığını Artırmak İçin Çalışıyoruz’’

Sözlerine devam eden Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Urgan, ‘’Projelerimiz kapsamında geçtiğimiz hafta farklı günlerde iki ayrı Bulgar Heyeti’ni bölgemizde misafir ettik. Avrupa’dan ülkemize gelen her turistin bölgemizde ki yerel işletmelerimize katkısı büyük. Özellikle Covid-19 Salgını ile birlikte zor günler geçiren yerel işletmelerimize destek olmak için var gücümüzle çalışıyor bu kapsamda da Keşan TSO olarak gerçekleştirdiğimiz Avrupa Birliği projelerimizi önemsiyoruz. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Salgınının başlamasıyla birlikte azalan turizm faaliyetleri nedeniyle uzun bir aradan sonra bölgemize gelen ilk turist kafilelerine  odamızın aracı olmasından dolayı mutluluk duyduk. Geçtiğimiz hafta Cumartesi ve Pazar günleri Haskovo’dan gelen heyeti, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Burgas’dan gelen heyeti bölgemizde ağırlayarak misafir ettik. Çamlıca Köyümüzün kültürel güzelliklerinden, Gökçetepe Tabiat Parkımızın doğasına, Enez’imizin tarihinden Saros Bölgemizde ki deniz turizmine ve yöresel lezzetlerimize kadar misafirlerimize tanıtmaya çalıştık. Covid-19 Salgıyla birlikte hayatımıza giren maske-mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında misafirlerimizi bölgemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Keşan TSO olarak bölgemizin tanınırlığını artırmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz’’ Dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu