Haberler

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu gerçekleştirildi

Keşan Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Oturumu, 7 Mayıs 2019 Salı günü gerçekleştirildi.

1. oturumda ilk olarak Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2018 Yılı Kesin Hesabının Meclisçe görüşülmesi konusu ele alındı.

Grupların madde hakkında görüş belirtmesinden sonra madde, AK Parti Grubu’nun çekimser oyuna karşılık oyçokluğu ile kabul edildi.

Toplantı, CHP’li Üye Volkan Erkan’ın belediyede engelliler birimi kurulması ve Meclis içinden engelli komisyonu kurulması önergesinin görüşülmesi ile sürdü.
CHP Grubu Komisyon için Avukat Volkan Erkan’ı, AK Parti Grubu Nehir Gergin’i, İyi Parti de Zafer Topçu’yu önerdi.
Önerilen isimler oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda son olarak CHP Grubu Sözcüsü Feridun Tümer’in Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hakkında komisyon kurulması önergesi görüşüldü.

AK Parti Grubu Barbaros Tokgöz’ü, CHP Grubu Olcay Soran’ı, İYİ Parti Grubu da Coşkun Lofçalı’yı önerdi. Öneri oy birliği ile kabul edildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında; Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde dolu dolu geçecek bir program hazırlandığına dikkat çekti ve Belediye Meclisi içinden kurulan komisyonun hafta nedeniyle düzenlenecek etkinliklerde en ön planda olması gerektiğine işaret etti.

Toplantıyı kapatan Mustafa Helvacıoğlu, verdikleri katkılar nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti alınan kararların Keşan ve bölge için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haziran Ayı Belediye Meclisi toplantısının 10 Haziran 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilmesi ve saat 15.00’de başlaması kararlaştırıldı.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu