Haberler

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi olduğu gibi bugün Keşan’da düzenlenen törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen tören, saat 10.00’da başladı. Pandemi sebebiyle öğretmenlerin günü bu kez öğrencileri tarafından kutlanamadı

Törene; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Palabıyık, şube müdürleri, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, karantinada olması nedeniyle törende yer almadı.

‘En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır‘ 

Törende ilk olarak Müdür Vekili Palabıyık ve iki öğretmen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini beliren konuşmayı da Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Palabıyık yaptı.

Palabıyık şunları ifade etti: “Büyük Önderimiz, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği, 24 Kasım tarihi Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 1928 yılında yeni Türk alfabesinin kabul edilmesiyle birlikte Millet Mektepleri’nin açılışını yapan Büyük Önder, ‘En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır‘ demiştir.

Geleceğin güvencesi, sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. Bu sebeple öğretmenlik dünyanın her yerinde saygın ve onurlu bir meslektir. Bu onurlu mesleği icra etmiş olup ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum.

Bu onurlu mesleğe yıllarını verdikten sonra emekli olmuş ustalarımıza sağlık ve huzur dolu bir hayat diliyorum. Bu onurlu mesleğe yeni başlamış olan meslektaşlarımıza başarılı ve mutlu bir çalışma hayatı temenni ediyorum. Hepimizin Öğretmen Günü?nü kutluyor, saygılar sunuyorum.

Konuşmanın ardından tören sona erdi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da törene katılan eğitimcilere karanfil vererek, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Her yıl  24 Kasım’da gerçekleştirilen salon programları ise bu yıl pandemi nedeniyle yapılmadı.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni de dün Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde az sayıda katılımla gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu