Haberler

Yurtdışından gelenler için 14 gün kuralı kalktı

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar için uygulanan 14 gün evde gözetim kuralının kalktığı müjdesini verdi.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid – 19 tedbirleri kapsamında sınır kapılarında uygulanan yurda girişlerde uygulanan 2 haftalık bir anlamda ev karantinası adı verilen gözetim uygulamasının sonlandığını belirtti.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının geçen hafta sılay-ı rahim için baba ocaklarına ziyaretlerinin başladığını anımsatan Aksal, “Transit geçişlerimiz başlamış ve gurbetçi vatandaşlarımız Edirnemizdeki sınır kapılarından girişlere başladılar. 14 Gün Evde Gözetim Uygulaması’nın da kalkmasıyla gurbetçilerimiz sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hasretlerini gidermiş ve tatillerini de yapmış olacaklar.

Bu kapsamda Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Müdürlüğümüzde sezon için hazırlıklarını tamamladı, gerekli takviyelerini yaptı. Tek amacımız hasretler anavatanlarına gelen vatandaşlarımızı en kısa sürede işlemlerini tamamlayıp sevdikleri için yola koyulmalarını sağlamak gelenlere hoşgeldiniz diyorum, yola çıkacaklara da Allah yol açıklığı versin.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı