Gündem

MHP’den Meclis’i terk eden Millet İttifakı’na ihtar!

MHP Keşan İlçe Başkanlığı, 10 Haziran 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen, Keşan Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yaşanan “söz vermeme” gerginliğinin ardından, Millet İttifakı’nın (CHP’li ve İYİ Parti’li üyelerin) salonu terk etmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

MHP İlçe Yönetimi tarafından açıklamada; Keşan Belediyesi Haziran ayı meclisinin terk edilmesini ciddiyetsiz buldukları ve siyasi şov amaçlı bir skandal olarak nitelendirdikleri belirtilerek şu ifadelere yer verildi;

“Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu‘nun, meclis üyelerine verdiği söz hakkını kullanmayıp kasıtlı bir şekilde bir sonraki maddeye geçilirken söz almak istemeleri, şımarıklık ve ciddiyetsizliktir.

Toplantıda, Meclis Üyeleri ve grup başkanlarına söz hakkı verildiğinde, muhalefet grubu meclis üyelerinin konuşmadığı canlı yayını takip eden vatandaşlarımız tarafından da açık bir şekilde görülmüştür.

Siyasi hırslarını Keşan’a ve Keşan halkına ödetmeyi kafalarına koyan muhalefet grubu meclis üyelerinin, konuşmak için dilek ve temenniler kısmını da beklemeyip salonu terk etmeleri öncelikle kendilerine oy veren vatandaşlarımıza saygısızlıktır.

Buradan kendilerini tekrar ihtar ediyoruz; Keşan halkını germeye hakkınız yok, vatandaşlarımıza bunu yaşatamazsınız. Meclis toplantısını terk etmek görevi kötüye kullanmaktır. Meclisten kaçmak Cumhuriyet Halk Partililere ve sizi o koltuklara oturtan oylara saygısızlıktır. Meclis bahane üretme yeri değil hizmet üretme ve iş yapma yeridir.

Milletimizin bize yüklediği sorumluluklar çok kıymetli. Ne yaparsanız yapın biz hizmet üretmeye devam edeceğiz ve bu sorumluğun bilinciyle hareket edeceğiz.
Üstüne basarak ifade etmek istiyoruz ki; Sayın Millet İttifakı eğer görevlerini ciddiyetle yapmayacak ve meclisi terk etmeyi alışkanlık haline getireceklerse görevlerini de derhal terk etsinler.
Siyasi kaygılarla attığınız adımlar Keşan’a zarar veriyor. Bu amatör ve ciddiyetsiz düzey Keşan’a yakışmıyor.

Biz bu yola çalışmak için çıktık. Kısıtlı kaynaklar ile hizmet üretmeye çalışırken bu sorumsuzca engel olma çalışmalarını Keşan halkının takdirine bırakıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu