Haberler

AK Parti’li Altın ve Kılıç’tan sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara tepki

Geçtiğimiz günlerde Keşan’da meydana gelen ve kamuyounda oldukça büyük tepki uyandıran, yolda yürüyen kadınların kendilerinden habersizce fotoğraflarının çekilip sosyal medyada yayınlanması konusunda AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sema Sevinç Kılıç ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ortak açıklamada bulundu.
Konu ile ilgili olarak tepkilerini getiren Altın ve Kılıç, “Kişilik haklarını tehdit eden ve zedeleyen bu olayı kınadığımızı ve bu sürecin takipçisi olacağımızı bildiriyoruz” şeklinde kınuştu.

“Geçtiğimiz günlerde Keşanımızın farklı noktalarında yolda yürüyen kadınların fotoğraflarını gizlice çeken bir şahıs bu fotoğrafları sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmasını üzüntü ile karşıladık. Yaşanan bu olayı sadece fotoğrafı çekilen kadınlarımızın değil tüm toplumumuza yapılmış bir ayıp olarak görüyoruz.
Keşan’ımızda geçtiğimiz günlerde yaşanan bu durumu en ağır şekilde kınıyor, kadına karşı her türlü yapılan ayıbın karşısında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.
Şahıs gayri ahlaki olarak yaptığı paylaşımlar nedeniyle göz altına alınarak adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Toplumumuzda kadına yönelik Kişilik haklarını tehdit eden ve zedeleyen bu olayı kınadığımızı ve bu sürecin takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.
Sosyal medya hesabı üzerinden fotoğrafların paylaşımı kadınlarımıza karşı şiddettir. Tüm toplumumuzu sağduyulu yaklaşımla süreci takip etmesini temenni ediyoruz. Kadına şiddete son verecek şeyin kadınların el ele verdikleri dayanışma içinde bir mücadele olduğunu biliyoruz. Kolluk kuvvetlerimizle, hükümetimiz ve devletimiz ile kadınlarımızın yanındayız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu