Haberler

YKS stresi ve heyecanı bazı aksaklıkları da beraberinde getirdi!

Keşan’da, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) yapıldı.

Sınava girecekleri yer olan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi’ne gelen adaylar, güvenlik görevlileri tarafından sosyal mesafe kurallarına uymaları, kimlik ve sınav belgesinin yanlarında olması konusunda uyarıldı. Ancak sınav telaşı bir adayın kimliğini unutmasına neden oldu.


Sınavın yapılacağı okula giren bir aday, sınavın başlamasına yaklaşık yarım saat kala kimliğini unuttuğunu fark etti ve telaşla kendisini dışarıda bekleyen velisine koştu. Durumu anlatması üzerine kimliği almak üzere koşar adımlarla çıkan veli, yaklaşık 20 dakika sonra kimlikle beraber geri geldi ve son anda öğrencinin sınava yetişmesini sağladı.Öte yandan aynı okulun önünde ilginç bir an daha yaşandı. Sınav salonunda küçük kızıyla beraber gelen bir başka kadın adayı, kızı sınava salmadı. Annesinin sınava gireceğini söylemesine rağmen bir türlü annesinin elini bırakmayan kız çocuğuna, durumu izah etme çabaları sonuçsuz kaldı.


Okul bahçesindeki diğer velilerin şaşkın bakışları altında, annesine gitmemesi konusunda ısrarlarına devam eden minik kız, güçlükle ikna edilebildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu