Siyaset

Yılmaz: “Kongre süreci ile ilgili sosyal medya üzerinden konuşanların gözümüzde değeri yoktur!”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz, kongre sürecinin sonuna gelmeye hazırlanan İYİ Parti’nin Edirne’deki hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Partisinin vekil sayısını artırarak Millet İttifakı olarak Edirne’de 4-0 hedeflerini anlatan Yılmaz sandık güvenliğine dikkat çeken Yılmaz, geçtiğimiz aylarda sancılı süreçten geçen Keşan İlçe Teşkilatı’ndaki son durumu değerlendirdi.
Partide meydana gelen istifalar hakkında da değerlendirme yapan Yılmaz, “Gelişinin 5. günü gidiyorsa, farklı sebeplerle üye olmuşlar demektir. Ben 100 oyumla gelir-giderim’ diyerek sosyal medyada paylaşım yapıyorsa o kişi parti mensubu olmaktan ziyade seçmen işportacılığı yapıyor demektir.” dedi.

“Millet İttifakı olarak 4-0 yapma hedefindeyiz”

Sözlerine İYİ Parti Genel Merkezi’nin Genel İdare Kurulu’nda alınan kongre kararı sürecinin 2 hafta önce Edirne kısmi kongresinin yapılmasıyla tamamlandığını belirterek başlayan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz, kongre sürecinin de bu hafta sonu itibariyle de Türkiye çapında tamamlanmış olacağını kaydetti. Göreve yeni başlayan il ve ilçe başkanlarına da hayırlı olsun diyen Yılmaz, “Bundan sonra da Türkiye hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği için seçimini yapacak. İYİ Parti’nin her bir ferdi, kongrelerin geride kaldığını ve artık aslolanın da parti çalışmalarının olduğu bilincinde olması gerekir. Biz Keşan İlçe Teşkilatı olarak, yaşanan sancılı sürecin artık son bulmasını istiyoruz. Bizim için son bulmuştur. Bizim için bundan sonra önemli olan İYİ Parti’nin Edirne genelinde maksimum oy olarak mevcut milletvekili sayısını korumak değil; bir tane daha artırmaktır. Partimiz kurulduktan çok kısa bir süre sonra seçime girdi ve Edirne’de bir vekil çıkardı. Kuruluşunun 5. yılında da bir vekil daha çıkararak, Millet İttifakı olarak 4-0 yapmak hedefindeyiz.” diye konuştu.

“Sandık güvenliği için çalışacağız”

Yılmaz Keşan’dan da milletvekili adayı görmek istediklerine not düşerken, “Kongrelerden sonra milletvekilliği için adaylarımız sahaya çıkıp, kendilerini tanıtmaya başlayacaktır. Biz de İYİ Parti teşkilatları olarak en fazla fayda getirecek ve emek harcamış kişilerden biri olmasını isteriz. Yoksa partiler dışarıdan aday ithal ederek yürüyemiyorlar. Bunu daha önce de gördük.” dedi ve parti çalışmalarının özellikle sandık güvenliği noktasında ağırlık kazanacağını belirtti.
14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimler için konuşarak açıklamalarına devam eden Gökhan Yılmaz, “Millet İttifakı’nın çıkaracağı Cumhurbaşkanı adayının, Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olacağına inancımız tamdır. Seçimler, Türkiye için bugüne kadar olan tüm seçimlerden daha önemlidir; çünkü bu seçimden sonra Millet İttifakı’nın itiraz ettiği bu hükümet sisteminden vazgeçilmesi en önemli kavşaktır. Bu sistemin yürümediğini herkes görüyor ve yaşıyor. Bu sistem ülkede ne liyakat bıraktı, de devlet ciddiyeti bıraktı. Tek adam sistemi yürümüyor. Biz Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı ile bu sistemden dönüleceğini biliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Tüzük belli. Üyelerimize tebligat ile resmi çağrı yapacağım”

Sözlerinin devamında gazetecilerin sorularına yanıt veren Gökhan Yılmaz, Edirne’de il ve ilçe başkanlıklarının feshedilmesi ile başlayan ve Keşan’da yapılan seçimlere kadar uzanan karmaşık süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Özellikle Keşan’daki kongrede oy kullanacak yaklaşık 400 partilinin üyeliklerinin silindiği ve oy kullanamadıklarına yönelik açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz, “Partimizde tüzük hükümleri açıktır. Hangi şartlarda üye olunacağı bellidir ve önemlidir.” diyerek şöyle konuştu: “Bu konuda da yapılan üyeliklerin şekil ve şartlara uygun olmadığı ile ilgili yapılan itirazlar mahkemece kabul edildi. Seçimlerde de oy kullanılmaması yönünde de karar verildi. Bizim üyelerimizin üyeliklerini silmek gibi bir durumumuz yok. Sadece partiye üyelik başvuruları yok. Gelip başvuru yapacak ve gerekli şartları taşıyorlarsa, kurul kararı ile üyelikleri için eksiklikleri tamamlayacaklar. Biz genel merkeze ileteceğiz ve gereken yapılacaktır. Üyelerimize tebligat ile resmi çağrı yapacağım”

“Seçmen işportacılığı”

Son olarak Keşan’daki yeni İYİ Parti yönetimine tepki olarak meydana gelen istifalar hakkında da açıklamalar yapan Yılmaz, “Keşan’daki seçim süreci ile ilgili sosyal medya üzerinden konuşanların bizim gözümüzde itibarı yoktur.” derken, “Bu kişilerin önce üye olup da yarın partiden istifa edenlerin de bir parti mensubu olup olmadıkları tartışılır. Hiçbir siyasi partide kimse çıkıp da ‘Benim 100 tane üyem var’ diyemez. Ben 17 yaşından beri aktif siyaset yapan biriyim. Ben hiçbir zaman ‘Benim 100 oyum var’ diyeni görmedim. Eğer bir kişi ‘Ben 100 oyumla gelir-giderim’ diyerek sosyal medyada paylaşım yapıyorsa o kişi parti mensubu olmaktan ziyade seçmen işportacılığı yapıyor demektir. Böyle gidenlerin değeri de benim gözümde sıfırdır. Çünkü bu kişiler bugün 100 kişi ile İYİ Parti’ye gelir, yarın da başka partilere o 100 kişiyi pazarlamaya çalışır. İstifalar var evet; ama bu kişiler aslında benim gözümde hiçbir zaman İYİ Partili olmamışlardır. Gitmelerinden belli. Gelişinin 5. günü gidiyorsa, farklı sebeplerle üye olmuşlar demektir.” ifadelerini kullandı.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu