Reklam
Haberler

Yılmaz, “Keşan’da pek çok yere yürüme mesafesinde olan köy garajı konusunda vatandaşlarımızın mağduriyeti söz konusu değildir”

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Keşan’a çevre ilçe ve köylerden gelen ve yolcu taşımacılığı yapan araçların İstiklal Caddesini takiben Köy Garajı’na gelmeleri ve dönüş yolunda da yine aynı güzergahı kullanmaları kararının 2002 yılında İlçe Trafik Komisyonu’nda ilgili paydaşlar tarafından oybirliği ile alındığını hatırlattı.

Yılmaz, bu kararın sadece Keşan Belediyesi tarafından alındığına dair algının ise yanlış olduğuna vurgu yaptı.

Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yapılan düzenlemelerin ardından ilçemize gelen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşadıkları dile getirilmektedir. Ancak şehir merkezinde bulunan köy garajı, birçok noktadan yürüme mesafesindedir. Bu açıdan her hangi bir mağduriyet söz konusu değil, belediyemize vatandaşlardan gelen bir şikayet söz konusu değildir. Keşan Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Keşan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde gerekli düzenleme ve onarım çalışmaları yapılana kadar Köy Garajı’ndan kalkan araçlar il ve ilçe trafik komisyonlarının kararına istinaden İstiklal Caddesi’nden giriş çıkış yapmaları ayrıca şehirlerarası otobüs terminalinde yapılacak düzenleme ve onarım çalışmaları bittikten sonra illerden, ilçelerden, beldelerden ve köylerden ilçemize gelen tüm yetki belgeli araçlar, ilçemiz merkezinde diğer yolcu taşımacılığı yapan araçlarla asayişe müessir olayların meydana gelmemesi için kalkış ve varış noktası olarak Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi kullanmaları beklenmektedir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu