Haberler

Yılın ilk Belediye Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi

Keşan Belediye Meclisi, 2019 Yılının ilk Toplantısı olan Ocak Ayı Olağan Toplantısını 10 Ocak 2019 Perşembe günü gerçekleştirdi.
Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda, Keşan Belediye Meclis 1. Başkanvekili Ercan Ersoylu başkanlığında başlayan toplantıda gündem konuları ele alındı.


Belediye Meclisi Toplantısı’nı izlemek üzere AK Parti Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Helvacıoğlu ve oğlu Atacan Helvacıoğlu da toplantı salonunda hazır bulundu.

Belediye Meclisi toplantısında görüşülen maddeler ve alınan kararlar ise şu şekilde gerçekleşti:

1. Maddede yer alan 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 25. Maddesi gereğince Denetim Komisyon Üye Seçimi oylaması yapıldı. Yapılan oylamada Denetim Komisyon Üyeliklerine Ercan Ersoylu, Feridun Tümer ve Yılmaz Başol seçildiler.
ldiler.

2.Maddede Keşan Belediyesi Bando Ekibi’ne yevmiye tespit edilmesi görüşüldü. Bando şefine 275 TL, bando erlerine de 200 TL yevmiye verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

3.Maddede Keşan Belediyesi’nde 657 Sayılı Yasaya tabi olarak çalışan Zabıta ve İtfaiye personeline 2019 yılında aylık olarak verilecek olan fazla mesai ücreti görüşülerek, ücret 337.50 TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

4.Maddede Keşan Belediyesi’nde halen geçici işçi pozisyonunda çalışan 2 personelin geçici işçi vizeleri oy birliği ile onaylandı.

5.Maddede Keşan Belediyesi elinde mevcut olan norm kadrolarda düzenleme yapılması da oy birliği ile kabul edildi.

6.Maddede Keşan Belediyesi’nde sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin tespit edilmesi de oy birliği ile kabul edildi.

7.Maddede Keşan Belediyesi’ne bağlı Altıntaş Köyü’nde evi yanan vatandaşın talebinin değerlendirilmesi de görüşüldü ve 3 bin TL malzeme yardımı yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu