Haberler

Yangın üç evi küle çevirdi

Keşan’da çıkan yangında birbirine bitişik 3 ev kullanılamaz hale geldi. Kış günü çoluk çocuk sokakta kalan 3 aile yetkililerden yardım istedi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Yaylalı Sokak üzerinde bulıunan Ömer Kılıç, Nejat Deryal ve İlyas Dikmen ve ailelerinin beraber yaşadığı birbirine bitişik üç ev, geçtiğimiz gün saat 20.00 sıralarında sobadan çıkan ateşle, alevler içinde kaldı.


Durum itfaiye ekiplerine bildirildi, ancak kısa sürede çatıya da sıçrayan yangın, büyüyerek 3 evi tamamen sardı. Ekipler tarafından kontrol altına alınan yangının erken saatlerde çıkmış olması ve evdekileri henüz uykularında yakalamamış olması ise facianın yaşanmamasını sağladı.

Bu teselliye rağmen yürek burkan manzara, alevler tamamen sönüp; üzerindeki duman dağılınca ortaya çıktı. Yangında ağır hasar evin çatısı çökerken, 3 ailenin yaşadığı binalar kullanılamaz hale geldi.

Bu evlerde yaşayan Kılıç, Deryal ve Dikmen, içine düştükleri zor durumu anlattı. Evlerinin kullanılmaz hale geldiği için komşu ve akrabalarında kaldıklarını, maddi güçleri olmadıkları için yetkililerden yardım talep ettiklerini ve mağdur olduklarını anlatan vatandaşlar şunları söyledi: “Bütün eşyalarımız yandı. Üç hane çocuk çocuğuyla burada kalıyordu. Hepsi mağdur, komşularda kalıyorlar. Sayın Belediye Başkanımız gelecek. Sayın kaymakamımıza iletildi. Büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Ailelerimiz mağdur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu