Son DakikaSON DAKİKA

Yağışla beraber sıcaklıklar da düşecek

Meteoroloji son hava durumu raporunu yayımladı. 5 günlük hava durumu raporuna göre yurt genelinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Yağışla beraber sıcaklıklarda düşecek. Yurt genelinde bu hafta soğuk hava etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, bir süredir yüksek seyreden hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği, perşembe gününden itibaren batı bölgeler başta olmak üzere tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği öngörülüyor.
Öte yandan bugün yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara`nın güneyi ve Trakya`nın kuzeybatısı, İç Ege, Batı Akdeniz`in iç kesimleri, İç Anadolu`nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz`in iç kesimleri ile Bolu ve Ordu çevreleri, Doğu Anadolu`nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.17 Mayıs Salı günü Akdeniz Bölgesi`nin iç kesimleri, İç Anadolu`nun güneyi ile Doğu Anadolu`nun doğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyredecek.

18 Mayıs Çarşamba günü Marmara, Ege`nin kuzeyi, Batı Karadeniz`in kıyı kesimleri ile Doğu Anadolu`nun doğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Kalan yerlerde parçalı ve çok bulutlu hava görülecek.19 Mayıs Perşembe günü mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu