Haberler

Veliler dikkat! Kronik hastalığı olan lise öğrencilerine uzaktan eğitim verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim başladıktan sonra kronik hastalığı olan lise öğrencilerinin eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebileceğini, bu konuda İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli tedbirlerin alınacağını bildirdi

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, 2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı iş ve işlemlerine ilişkin 81 ile yazı gönderildi. Buna göre ders yılı 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak.

Liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Ağustos – 11 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Sınavlar, koşullar dahilinde ve öğrencilerin oturma planı fiziki mesafe korunacak şekilde; çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda gerçekleştirilecek.

Kronik hastalığı bulunan lise öğrencileri e-Nabız’dan alacakları belge ile başvurabilecek

Yüz yüze eğitim başladıktan sonra, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sisteminde kronik hastalıklar listesinde hastalığı bulunan resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileri, durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi’nden alacakları belgeyle okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebilecek.
Bu konuda, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince tedbir alınacak.

Bu haber de ilginizi çekebilir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu