Asayiş

Ailesinin dikkatini çekmek için öyle bir yalana başvurdu ki..

Yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Bakkaldan dönerken tehdit ve darp edildiğini söyleyen çocuğun, ailesinin dikkatini çekmek için yalan söyleyip polisi ayağa kaldırdığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre; 20 Ağustos 2020 Perşembe günü, Yeni Mahalle’de yaşayan F.Ü.R.’nin öz oğlu, babasına kendisini darp ettiklerini anlattı.
Babasına olayı anlatan çocuk; evden dondurma almak için ayrıldığını, marketten eve dönerken arkasından yaklaşan beyaz renkli bir araçtan inen şahıs tarafından tehdit edildiğini ve kolunu ısırdığını daha sonra da parasını almaya çalıştığını söyledi.
Bunun üzerine polisi arayan F.Ü.R., oğlunun darp edildiğini bildirdi.

F.Ü.R’nin şikayetçi olması üzerine ekipler çalışmalarını genişleterek olayın geçtiği yerdeki kamera kayıtlarını inceledi. Ancak kayıtlardan herkesi şaşırtan bir sonuç çıktı.
Çevredeki kamera görüntülerini izleyen ekipler, çocuğun anlattığı gibi herhangi bir olayın gerçekleşmediğini; nasıl evden çıktıysa o şekilde geri döndüğünü tespit etti.
Yaşanan bu durum üzerine polislere ve ailesine neden böyle bir yalana başvurduğunu açıklamak zorunda kalan çocuk; ailesinin dikkatini kendi üzerine çekmeye çalıştığı için böyle bir yalana başvurduğunu, kolunu da hikayenin inandırıcı olması için kendisinin ısırdığını söyledi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili ek ifadeleri de alarak soruşturma dosyasına ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu