Haberler

Vatandaşlar, kısıtlama başlamadan tüm eksiklerini almaya çalıştı

Ramazan Bayramı’nda uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde bugün Keşanlılar, son alışverişlerini yapmak için dışarı çıktı.
Yaş kısıtlaması yokmuşçasına 7’den 70’e herkes şehir meydanında kurulan halk pazarına hücum edince hem kent merkezinde hem de pazar yerinde kalabalık oluştu. Sosyal mesafe yine yok sayıldı.

Korona virüsün yayılması tehlikesine karşı alınan önlemler kapsamında Ramazan Bayramı boyunca Türkiye’de 81 ilde genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 23 Mayıs 00.00’dan itibaren vatandaşlar sokağa zaruri ihtiyaçlar haricinde çıkamayacak.
4 günlük kısıtlama öncesinde ise, Keşanlılar, bayram ve sokağa çıkamayacakları günler için alışverişe çıktı. Şehrin neredeyse her noktasında alışveriş yapan vatandaşlar, farklı noktalarda benzer yoğunluklar oluşturdu.


Alışverişi son güne bırakan vatandaşlar tezgahlara akın ederken, özellikle pazaryerinde ve tezgah önlerinde zaman zaman maske takmayan insanlar göze çarptı, sosyal mesafe kuralı ise yine yok sayıldı. Bunların yanında dışarı çıkmaları belirli günler haricinde yasak olan 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü bireyler de yine dışarıdaydı.
Öte yandan yaşanan yoğunluk, araç trafiğine de yansıdı, şehir merkezine giden hemen hemen her yolda, konvoylar oluşturan araçlar uzun kuyruklar meydana getirdi, trafik zaman zaman durdu.

Vali Canalp Keşan’daydı

Öte yandan Edirne Valisi Ekrem Canalp’in sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Edirne’nin ilçelerini gezdiği sırada Keşan’a da giriş yaptığı bilgisine ulaşıldı. Keşan’da vatandaşlar tarafından korona virüse karşı alınan önlemlerin uygulanması noktasındaki davranışları yerinde görmek isteyen Canalp’in, şehir içinde incelemelerde bulunduğu söylendi.


Tüm bunların için ise akıllarda aynı soru oluştu. Yarından itibaren virüsün yayılmasını önlemek için evlerde olunacağını belirten vatandaşlar “Yarın kimseye bulaşmaması için 4 gün boyunca evlerde oturacağız, dışarı çıkmayacağız, peki bu kalabalık neden?” diye sorarken, “Varsa da bugün bulaştı zaten korona virüs, 4 gün evde kalmak ise kimde çıkacağını beklemek olacak” dedi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu