Haberler

Vatandaş, MUÇEV’li Saros’un nasıl olacağını merak ediyor

Saros Sahilleri’nde yapılan kiralamalar sonrasında, bölgede bulunan sahillerin işletme ve kiralama haklarını alan MUÇEV, kiralamalara başladı. Yaya, Danişment, Erikli ve Mecidiye bölgelerinde toplam 13 arazideki alanda ilk kazma vuruldu.İlk etapta İstanbul ve Edirneli yatırımcılar tarafından kiralanan Erikli Sahili’nde bulunan festival alanında kurulan duş ve soyunma kabinleri, tuvalet, sosyal alanlar ile başlatılan çalışmaların, diğer alanların kiralanma işlemlerinin tamamlanmasıyla devam edeceği bilgisine ulaşıldı.MUÇEV tarafından kiralanmak üzere teklife çıkarılan diğer alanların, korona virüs sebebiyle sahillerde sezonun bu sene daha kısa geçme ihtimali ile birlikte, yatırımcıların ilgi göstermediği, muhtemelen bu sene MUÇEV’in bu alanları kendisinin işleteceği bilgisine ulaşıldı.


Erikli sahilinde kiralamaların başladığını öğrenen halk ise duruma tepki gösterdi. Sahillerdeki alanların yaklaşık %70’inin MUÇEV tarafından kiralandığını ve %30 kadarının kendilerine kaldığının söylendiğini dile getiren vatandaşlar, “Yıllardır evimizin önünde denize girdiğimiz sahiller artık ücretli mi olacak? Durum böyle olursa, denize gitmek için arayışa gireceğiz.” şeklinde konuşarak endişelerini aktardı.
Öte yandan vatandaşlar “Sezon kötü geçecek belli ki, korona virüs tehdidi de devam ediyor, kötü bir sezon MUÇEV’e kazandırmaz.” diyerek bu yerlerin Keşan Belediyesi’ne devri konusunda beklentileri olduğunu da dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu