Haberler

Vali Canalp, hafta sonu bölgeyi keşfe çıktı

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 19 Ekim Muhtar Günü kutlamaları sonrasında Keşan Kaymakamlığı’ndan çıkışlarında protokol ile karşılaştı. Bölgeyi keşfe çıktığını belirten Canalp, meydanda Keşan Kaymakamı Nuri Özder, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ve muhtarlar ile ayaküstü sohbet etti.
Vali Canalp, eşi Ayten Canalp ile, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarları tebrik ederken Keşan’a çay içmek için uğradıklarını belirterek şunları dedi: “Burada çay içmek çok zevkli, keyif veriyor gerçekten. Yalnız şöyle bir sıkıntısı var, ilk geldiğimiz zamanlarda çok rahattık, kimse bizi tanımıyordu simidimizi çayımızı alıp gidebiliyorduk, ama burada hemen yakalandık. Yakalanmamızın çok iyi de bir tarafı oldu çayımızı da Keşanlılar ikram etti” dedi.
Muhtarların mahallelerinde kendisini ağırlamak istediklerini belirtmeleri üzerine “Memnuniyetle gelirim” diyerek yanıtlayan Canalp, en kısa sürede Keşan ve köylerine geleceğini belirtti.

Canalp ve eşi yaklaşık 15 dakikalık kısa bir sohbetin ardından, araçlarına binerek Gelibolu yönüne doğru devam etti. Bu sırada araç içinde, camın önündeki bölge haritası dikkatlerden kaçmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu