Haberler

Öğrenciler, “Doğa Dostu Nesiller” için yürüdü

Öğrenciler doğa dostu nesiller için sokağa çıktı, şehir caddeleri boyunca yürüyen öğrencilerin sloganları Keşan sokaklarında yankılandı.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü?nün hazırladığı Doğa Dostu Nesiller adlı Erasmus Projesi kapsamında,Çevre duyarlılığı için sokağa çıkan öğrenciler, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplandı ardından ellerinde pankart taşıyan yaklaşık 100 öğrenci, sloganlar atarak, Keşan Belediyesi ve Keşan Kaymakamlığı?na ziyarette bulunmak için yola çıktı. Önder Caddesi?nde yürüyüşlerine devam eden öğrenciler, Tekel Meydanı’nı da geçerek, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yoldan geçen vatandaşlar ve esnafın meraklı bakışları ve destekleri ile yürüdü.

Ahmet Yenice, Yekta Baydar, Rasim Ergene ve Anafartalar, Fatih Sultan Mehmet ile Raşit Efendi İlkokulu’nu kapsayan proje kapsamında çocuklarda çevre bilinci oluşturulması ve doğa dostu bir nesil oluşturulması amacıyla böyle bir proje hazırlandığını belirten Saz, “Okullarımızda ve ilçemizde çeşitli faaliyetler yürütülecek sonrasında da 12 öğretmenimiz Finlandiya?da konuyla ilgili eğitimlere katılacak” dedi


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu