Ekonomi

Uzunköprü pazarının Keşan esnafına yeniden açıldığını bildiren Kocaman, devlet desteklerinin de sevinçle karşılandığını söyledi

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, pandemi sebebiyle zor günler geçiren ve adeta hayatta kalma mücadelesi veren esnafın yüzünü güldüren iki yeni gelişme hakkında konuştu.

“Uzunköprü pazarımız tekrar esnaflarımıza açıldı”

Pandemi sebebiyle Keşan esnafının girişlerine kapatılan ve olumsuz etkilerinin meydana geldiği Uzunköprü Pazarı konusunda çözüme kavuşulduğunu belirten Hasan Kocaman, “Uzun bir aradan sonra Uzunköprü pazarımız tekrar esnaflarımıza açıldı. Pandemi dolayısıyla Uzunköprü pazarını dışarıdan gelen esnaflara kapatmışlardı. Bu Perşembe Uzunköprü pazarına gidebiliyoruz. Halen kapalı olan Şarköy ve Gelibolu pazarları var onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.” sözlerini kaydetti. Kocaman, “Uzunköprü pazarının esnaflarımıza açılmasında emeği geçen başta Sayın Valimiz Ekrem Canalp‘e, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz‘a, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na odamız ve esnaflarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Açıklanan destekleri esnafımız sevinçle karşıladı”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan, esnaf kredilerinin taksitlerinin ertelenmesi konusunda esnafın bir nebze olsun rahatlayacağını belirten Kocaman, “Cumhurbaşkanımızın açıklaması esnaflarımız tarafından sevinçle karşılandı. Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelendi. Bağkur’a ve SGK’ya olan borcu yüzünden sağlık hizmeti alamayan üyelerimiz yıl sonuna kadar devlet hastanelerinden sağlık hizmeti alabilecekler. Belediye tarafından pazaryeri işgaliye ücretleri de 3 ay boyunca alınmayacak. Bunlar bizim açımızdan sevindirici gelişmeler.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu